Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Více...

Souhlasím

Jak požádat o kotlíkovou dotaci?

Zařazeno v Realitní blog

Příspěvěk až 127.500,- Kč můžete získat na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo pomocí tzv. kotlíkové dotace. Jak a kde požádat o kotlíkovou dotaci?

Na co lze kotlíkovou dotaci uplatnit

Kotlíkovou dotaci získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech. Je poskytována z Operačního programu Životní prostředí. Můžete ji použít na zdroj vytápění a jeho instalaci, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty i zpracování dokumentace.

Součástí financování jsou i nenáročná opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti budovy, např. dílčí výměna oken či zateplení střechy. Kotlíkové dotace budou pro občany administrovat krajské úřady.

kotlikova dotace

Jak požádat o dotaci?

Kotlíkové dotace administrativně spadají pod jednotlivé krajské úřady. V prvním kroku se proto informujte přímo na webových stránkách vašeho kraje, na vývěsce krajského úřadu nebo úřad kontaktuje telefonicky.

Kontaktní údaje a adresy www stránek na vaše úřady najdete zde: Kontakty na kraje

Základní pravidla ke kotlíkovým dotacím naleznete v pdf souboru na stránkách Státního fondu životního prostředí České republiky. Odkaz zde: Základní pravidla pro fyzické osoby.

Více o koltíkové dotaci a povinných přílohách k žádosti zde.

Reality-BezProvize.cz - realitní server

Unikátní projekt Reality-BezProvize.cz přichází na realitní trh s revolučními novinkami. Náš cíl: Ušetřit všem majitelům nemovitostí nejen peníze, ale i zbytečné starosti. Teď již nemusíte váhat, zda s realitkou nebo bez realitky s námi využijete výhod obou variant.
Díky zcela odlišnému modelu prodeje a pronájmu nemovitostí ušetříte, platíte jen to, co opravdu chcete! Kupujte bez provize a přitom bezpečně. Reality? Bez provize!
Reality-BezProvize.cz - realitní portál s pohodlným a detailním vyhledáváním nabídek nemovitostí z celé ČR i zahraničí, včetně aukcí, dražeb a výhodných investic.
Více informací naleznete zde

Napište nám