Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Více...

Souhlasím

Jak chránit svá soukromá data na internetu?

Zařazeno v Realitní blog

 

Internetový svět je plný podvodníčků, vydávat se za někoho jiného či si „propůjčit“ cizí identitu se pro mnohé stalo denní samozřejmostí. Je třeba si svá hesla a osobní údaje chránit, jak ale, když hrozba ve světě jedniček a nul bývá odhalena až při zablokování e-mailu či vyloupení bankovního účtu?

Dávejte pozor, komu své informace svěřujete

Představte si e-shop, ve kterém si objednáte zboží. Do objednávkového formuláře vyplníte vše potřebné k online platbě. Jakou ale máte jistotu, že se tato data nedostanou k někomu, kdo je nezneužije? Nejčastějším trikem internetových podvodníků je nabourání se do zdrojového kódu stránek a napodobení původního obsahu. Na první podhled je vše k nerozeznání, formulář je naprosto stejný, v čem je háček? Citlivé informace o finančních převodech jsou odeslány jinam než do vámi zvoleného e-shopu a následně zneužity k jiným platbám.

K ochraně osobních údajů a bezpečnému zadávání dat se vyjádřil specialita pro bezpečnostní SSL certifikáty Jindřich Zechmeister.

Jak se bránit?

Servery, které takovéto citlivé údaje vyžadují, chrání své klienty před zneužitím osobních informací šifrovaným přenosem dat a uzamčením zdrojového kódu. Pro hackera je tak mnohem obtížnější se na zdrojový kód napojit a i kdyby se mu to povedlo: informace z něj získá zašifrované a jsou tak pro něj nepoužitelné a bezcenné.

Jak uživatel pozná zabezpečený server?

Uživatel pozná zabezpečený server jednak podle přípony HTTPS před adresou stránek, ale hlavně díky symbolu zámečku vedle adresy. Důvěryhodnější SSL certifikáty umožňují návštěvníkovi přečíst název provozovatele webu ve výrazném zeleném pruhu.

Reality-BezProvize.cz, zabezpečení SSL

Běžně zadáváme naše osobní údaje, registrujeme se, uvádíme na sebe kontakt. Je možné tato data nějak zneužít?

Osobní údaje je možné zneužít různými způsoby a je to vždy nepříjemné, protože se prakticky nedají změnit. Většina hackerů při úspěšném napadení serveru zveřejňuje získané údaje a databáze. Pokud nejsou šifrované, může si kdokoliv přečíst informace o uživatelích a jejich osobní údaje.

Ještě nebezpečnější je však nezabezpečený přenos přihlašovacích údajů. Většina návštěvníků internetu používá pro všechny registrace jedno oblíbené heslo, takže jeho získání útočníkem může mít dalekosáhlé následky. Většinou platí, že při získání přístupu do e-mailu uživatele je útočník schopen získat heslo ke všem službám, kde je uživatel registrován.

Co znamená šifrovaný přenos dat a zkratka HTTPS pro běžné uživatele internetu?

Zkratka HTTPS znamená šifrovanou variantu protokolu HTTP, který slouží k prohlížení webových stránek. S na konci zkratky znamená zabezpečený; k původnímu protokolu bylo dodáno šifrování. Pokud tedy návštěvník vidí zkratku HTTPS, může se cítit bezpečně. A samozřejmě i naopak.

Data přenášená mezi návštěvníkem a serverem jsou při použití HTTPS zašifrovaná a dešifrovat je mohou jen tyto dvě strany. Nikdo je nemůže při spojení odposlouchávat a zjistit obsah komunikace.

Při přihlašování na internetu je velice důležité, aby na přihlašovací stránce bylo HTTPS aktivní. Jinak je velice snadné odchytit nešifrované přihlašovací údaje uživatele.

Co tedy pro uživatele portálu Reality-bezprovize.cz znamená toto zabezpečení přenosu dat?

Uživatel portálu Reality-bezprovize.cz si může být jist, že jeho osobní údaje a informace o provedených transakcích putují internetem zašifrovaně a nikdo je nemůže vidět. Snižuje se tím na minimum i riziko úniku či zneužití informací a osobních údajů.

Při přihlašování na tento realitní portál si může být uživatel jistý, že jeho přihlašovací jméno a heslo nezjistí nikdo nepovolaný.

Reality-BezProvize.cz - realitní server

Unikátní projekt Reality-BezProvize.cz přichází na realitní trh s revolučními novinkami. Náš cíl: Ušetřit všem majitelům nemovitostí nejen peníze, ale i zbytečné starosti. Teď již nemusíte váhat, zda s realitkou nebo bez realitky s námi využijete výhod obou variant.
Díky zcela odlišnému modelu prodeje a pronájmu nemovitostí ušetříte, platíte jen to, co opravdu chcete! Kupujte bez provize a přitom bezpečně. Reality? Bez provize!
Reality-BezProvize.cz - realitní portál s pohodlným a detailním vyhledáváním nabídek nemovitostí z celé ČR i zahraničí, včetně aukcí, dražeb a výhodných investic.
Více informací naleznete zde

Napište nám