Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Více...

Souhlasím

POZOR: První případy podvodných PENB!

Zařazeno v Realitní blog

Krátce po zahájení kontrol eviduje nemalé množství pochybení, neplatných průkazů a jednání neslučitelných se zákonem. Jak odhalit podvodníka dříve, než vás okrade?

Příliš lákavá nabídka

Pozor na cenovou nabídku! Ušetřená tisícovka vás může ve skutečnosti stát víc, než byste čekali. Cena za vypracování PENB se běžně pohybuje od 6 do 10 tisíc s ohledem na nemovitost. Pokud je cena výrazně nižší, lze předpokládat, že se jedná o společnost, která průkazy nevypracovává způsobem odpovídajícím platným vyhláškám a váš draze zaplacený průkaz tak nebude platný.

Tvorba průkazu bez inspekce nemovitosti

Pokud se setkáte s nabídkou vypracování PENB bez příjezdu technika a inspekce nemovitosti, měli byste zbystřit. Možná jde o lákavou nabídku a doufáte, že nějakou tu korunu ušetříte, ale opak je pravdou. PENB bez řádné kontroly nemovitosti a prověření parametrů je prakticky bezcenný, nemá žádnou reálnou výpovědní hodnotu o stavu nemovitosti. Kromě vyhozených peněz tak můžete mít na krku i žalobu za klamné uvedení údajů při prodeji/pronájmu nemovitosti.

Podvodné firmy spoléhají na neinformovanost svých klientů. Průkazy dodávají na starých šablonách, které jsou z hlediska nových požadavků neakceptovatelné. Stejně tak jsou časté případy vypracování PENB ze starých, klientem zaslaných, podkladů, neúplné projektové dokumentace či pouze dokumentace ze stavebního úřadu. Souhlasí-li klient se zpracováním svého PENB na dálku, kupuje tak doslova zajíce v pytli.

Proč nestačí projektová dokumentace?

Nenechte se zmást tvrzením, že vypracování PENB je možné i bez výjezdu specializovaného technika. Podle nové prováděcí vyhlášky č. 78 ze dne 22. 3. 2013 o energetické náročnosti budov, to už není možné. Důvodem je zavedení detailnějších parametrů pro hodnocení energetické náročnosti, které nelze zjistit jinak než prohlídkou a přesným technickým měřením. Tato povinnost se pochopitelně nevztahuje na novostavby, které v projektové dokumentaci mají obsaženy veškeré potřebné údaje.

Jak se vyhnout podvodníkům a ochránit svou investici do PENB?

Vyhledejte takového dodavatele PENB, který (pokud se nejedná o novostavbu) nepřipouští jinou variantu vypracování průkazu než na základě dokumentace vypracované jeho technikem/auditorem či specializovaným inspektorem. Dodavatelskou společnost si předem prověřte a zjistěte reference.

Máte zájem o PENB bez rizika? Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a rádi vás spojíme s námi prověřeným dodavatelem ve vašem kraji.

Reality-BezProvize.cz - realitní server

Unikátní projekt Reality-BezProvize.cz přichází na realitní trh s revolučními novinkami. Náš cíl: Ušetřit všem majitelům nemovitostí nejen peníze, ale i zbytečné starosti. Teď již nemusíte váhat, zda s realitkou nebo bez realitky s námi využijete výhod obou variant.
Díky zcela odlišnému modelu prodeje a pronájmu nemovitostí ušetříte, platíte jen to, co opravdu chcete! Kupujte bez provize a přitom bezpečně. Reality? Bez provize!
Reality-BezProvize.cz - realitní portál s pohodlným a detailním vyhledáváním nabídek nemovitostí z celé ČR i zahraničí, včetně aukcí, dražeb a výhodných investic.
Více informací naleznete zde

Napište nám